Samsung ATIV Book 6 15.6-Inch Full HD Touchscreen Laptop (Mineral Ash Black)
Price: $1,199.99 & FREE Shipping
- Intel Core i7 3635QM Procesor (2.4 GHz)
- 8 GB DDR3 RAM
- 1 TB 5400 rpm Hard Drive
- 15.6-Inch LED Full HD Screen, AMD Radeon HD 8770M Graphics
- Windows 8 (64-bit)
Product Information
Collapse all
Technical Details
Expand
Summary
| Screen Size | 15.6 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Max Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Processor | 2.4 GHz Intel Core i7 |
| RAM | 8 GB DDR3 |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive | 1 TB |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon HD 8770M Graphics |
| Graphics Card Ram Size | 1000 MB |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
Expand
Other Technical Details
| Brand Name | Samsung |
| Series | ATIV Book 6 |
| Item model number | NP680Z5E-X01US |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 8 (64-bit) |
| Item Weight | 5.4 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 14.75 x 0.97 x 9.84 inches |
| Color | Mineral Ash Black |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batteries: | 1 Nonstandard Battery batteries required. (included) |
No comments:
Post a Comment