Apple iPad with Retina Display MD510LL/A (16GB, Wi-Fi, Black) NEWEST VERSION
Price: $509.99 & FREE Shipping
Product Features
Size: 16 GB | Item Shape: Wi-Fi | Color: Black
- 9.7 Retina Display; 2048 x 1536 Resolution
- Apple iOS 6; Dual-Core A6X Chip with Quad-Core Graphics
- 5 MP iSight Camera; 1080p HD Video Recording
- Wi-Fi (802.11a/b/g/n); 16 GB Capacity
- Up to 10 Hours of Battery Life; 1.44 lbs
Product Description
Size: 16 GB | Item Shape: Wi-Fi | Color: Black
Apple iPad XX6LL/A Tablet (64GB, Wifi + AT&T 3G, Black) NEWEST MODELProduct Information
Size Name: 16 GB | Item Shape: Wi-Fi | Color Name: Black
Collapse all
Technical Details
| Screen Size | 9.70 inches |
| Screen Resolution | 2048 x 1536 |
| Processor | 1 GHz Apple A6 |
| RAM | 1 GB SIMM |
| Hard Drive | 16 GB ssd |
| Wireless Type | 802.11bgn, 802.11abg |
| Average Battery Life (in hours) | 10 hours |
| Brand Name | Apple |
| Series | iPad |
| Item model number | MD510LL/A |
| Hardware Platform | Mac |
| Operating System | Apple iOS 6 |
| Item Weight | 1.4 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 9.50 x 7.31 x 0.37 inches |
| Color | Black |
| Rear Webcam Resolution | 5 MP |
| Processor Brand | Apple |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | SIMM |
| Flash Memory Size | 16 |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. |
No comments:
Post a Comment