Sony VAIO T Series SVT13134CXS 13.3-Inch Touchscreen Ultrabook (Silver)
| List Price: | $799.99 |
| Price: | $674.99 & FREE Shipping. |
| You Save: | $125.00 (16%) |
Product Features
- Intel Core i3-3227U Processor (1.9 GHz)
- 4 GB DDR3 RAM
- 500 GB 5400 rpm Hard Drive
- 13.3-Inch Screen, Intel HD Graphics 4000
- Windows 8, 5-hour battery life
Product Information
Collapse all
Technical Details
| Screen Size | 13.3 inches |
| Max Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Processor | 1.9 GHz Intel Core i3 |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Drive | 500 GB |
| Graphics Coprocessor | Intel® HD Graphics 4000 |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Average Battery Life (in hours) | 5 hours |
| Brand Name | Sony |
| Series | Sony VAIO T Series |
| Item model number | SVT13134CXS |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 8 |
| Item Weight | 3.7 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 8.90 x 12.70 x 0.71 inches |
| Color | Silver |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | SODIMM |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Batteries | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
No comments:
Post a Comment