Samsung Galaxy Note 10.1 (16GB, White)
| List Price: | $ |
| Price: | $499.00 & FREE Shipping. |
| You Save: | $0.99 |
Product Features
Size: 16 GB | Color: White
- Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 10.1-inch Display
- Samsung Tablet Processor 1.4 GHz
- 2 GB RAM Memory, 16GB On-Board Memory
- S Pen included
Product Information
Size Name: 16 GB | Color Name: White
Collapse all
Technical Details
| Screen Size | 10.1 inches |
| Max Screen Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Processor | 1.4 GHz Tablet Processor |
| RAM | 2 GB DRAM |
| Hard Drive | 16 GB SSD |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Average Battery Life (in hours) | 9 hours |
| Brand Name | Samsung |
| Series | Galaxy Note 10.1 |
| Item model number | GT-N8013ZWYXAR |
| Operating System | Android 4.0 Ice Cream Sandwich |
| Item Weight | 1.3 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 7.09 x 1.31 x 10.32 inches |
| Color | White |
| Rear Webcam Resolution | 5 MP |
| Processor Brand | Samsung |
| Processor Count | 1 |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
No comments:
Post a Comment