Product Features
- 3rd Generation Intel Core i3-3227U Processor (3M Cache, 1.9 GHz)
- 6 GB DDR3 RAM
- 500 GB 5400 rpm Hard Drive
- 15.6-Inch Screen
- Windows 8
Inspiron 15 Laptop: Big on features, not on price.
Manage
daily tasks with the affordable Inspiron™ 15 — a 15.6" laptop with the
latest Intel® Core™ processors, a thin design and 10-key number pad.
- Processor: Intel® Core™ i3-3227U processor (1.9GHz, 3MB cache)
- Display: 15.6" HDF WLED
- Memory (RAM): 6GB DDR3 (1600MHz)
- Storage (hard drive): 500GB
- Optical Drive: 8X DVD+/-RW
- Color: Black Matte (with textured finish)
- Dell P/N: i15RV-9762BLK
Product Information
| Screen Size | 15.6 inches |
| Max Screen Resolution | 1366x768 pixels |
| Processor | 1.9 GHz Intel Core i3 |
| RAM | 6 GB DDR3 |
| Hard Drive | 500 GB SATA |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Integrated Graphics |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 3.0 Ports
| 4 |
| Brand Name | Dell |
| Series | Inspiron 15 |
| Item model number | i15RV-9762BLK |
| Operating System | Windows 8 |
| Item Dimensions L x W x H | 19.29 x 13.15 x 3.31 inches |
| Color
| Black Matte with Textured Finish |
| Processor Brand | Intel |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
No comments:
Post a Comment